نقاشی پرتره شهید حسن وردیانی

فاطمه صداقت جو

گزارش اسپم
ارسال شده در تاریخ 12 شهریور 1399 | بازدید از اثر: 222
  • نگارخانه آثار

روحانی شهید حسن وردیانی در سال 1346 در خانواده‌ای فقیر و متدین و عاشق اهل بیت علیهم السلام در شهر بوشهر متولد شد، پس از گذراندن دوران ابتدایی و ورود او به مراحل بعدی تحصیل، پدر خود را از دست داد.
در دوران زندگی پرتلاطم این روحانی شهید، خصوصیات بارزی چون متانت و صداقت و شیرینی کلام توانسته بود از او انسانی بسازد که امروز فقدانش برای دوستان مشکل و برای جامعه مایه‌ی تأسف و تأثر شدید می‌باشد.
حسن در دوران کودکی با توجه به علاقه و احترام خاصی که نسبت به خانواده و دوستان خود داشت، احساس می‌کرد برای رسیدن به اهداف بلندش باید به خود متکی باشد و مشکلات را هرچند سنگین باشد، با اتکا بر اراده خود و عنایت خداوند متعال از میان بردارد. او خیلی گشاده رو و مهربان بود، از کودکی نماز می‌خواند و با مسجد و نماز و روزه، الفت خاصی داشت. در دوران دبیرستان عضو انجمن اسلامی دبیرستان بود. خیلی به ورزش فوتبال و پینگ‌پنگ علاقه‌مند بود.
از بدو شروع انقلاب اسلامی، با کمال شجاعت و شهامت علیه نظام پوسیده ستم شاهی فعالیت می‌کرد و یکی از اعضای موثر جمعیت فداییان اسلام بود.
با شروع جنگ تحمیلی، همگام با برادران رزمنده خود، شهیدان حیدر حیدری، خسرو خسرویان، محمدرضا پیمان، و مصطفی شمسا، در قالب نیروهای فعال جنگ‌های نامنظم به فرماندهی شهید چمران، همراه با شهید مجید بشکوه عازم میادین جهاد شدند.
در عملیات فتح المبین به عنوان نیروی بسیجی شرکت کرد و از ناحیه پا مجروح شد که مدت‌ها تحت مداوا بود. درحالی‌که هنوز جراحت پایش التیام نیافته بود، مجدداً عازم جبهه‌ها گردید. در عملیات‌های گوناگونی از جمله عملیات رمضان، بدر، والفجر5، عملیات موفقیت آمیز و پرافتخار والفجر8 و فتح بندر استراتژیکی فاو، و سرانجام عملیات موفقیت آمیز کربلای5 نیز شرکت کرد.
حسن آرزو داشت روزی قادر باشد به عنوان روحانی و خدمت گذاری صدیق بتواند در خدمت امت شهیدپرور باشد. لذا در مدرسه امام صادق علیه السلام قم ثبت نام و شروع به تحصیل کرد.
با شروع عملیات کربلای5 همراه با تعدادی از برادران روحانی خود از طرف مدرسه علمیه قم به جبهه اعزام و در تاریخ 65/2/21 در همین عملیات به فیض شهادت نائل گردید

لیست علاقه مندان [4]

خروج
نــام کاربری:
کلمــه عبور:
کلمه عبورم را فراموش کرده ام
خروج
گزارش