گزارش اسپم
ارسال شده در تاریخ 9 آذر 1394 | بازدید از اثر: 1232
  • نگارخانه آثار
  • آلبوم ها
  • آلبوم : مداد رنگی
مداد رنگی

توضیحاتی در مورد کاتانا
کاتانا در واقع شمشیر کهن ژاپنی است که در چند مدرسه هنر های رزمی در ژاپن و طی پروسه ای بسیار سخت و با نهایت دقت ساخته میشود .
برای ساخت ابتدا با ایجاد گرمای بسیار زیاد طی چند روز ، درون کوره های مخصوص ، عنصر آهن را از خاک جدا میکنند و سپس آهن را به صورت تسمه قالبگیری و با کوبش پتک و گرما نورد کرده و سپس بر روی هم تا میکنند و این عمل را بارها تکرار میکنند تا تیغه ای با هزاران لایه ایجاد شود که البته این تازه تشکیل دهنده لایه بیرونی تیغه کاتانا است و لایه درونی از فولادی متفاوت ایجاد و در میان لایه بیرونی قرار میگیرد . بعد تیغه وارد مرحله پولیش و تیز شدن که خود بسیار وقت گیر است میشود . این تیغه چند لایه دارای مقاومت بسیار بالا و بسیار قدرتمند است . کاتانا تقریبا غیر قابل شکستن و خم شدن ، دارای مقاومت فراوان در مقابل کند و یا لپ پر شدن و در عین حال سبک میباشد . البته ساخت دسته و محافظ های ما بین تیغه و انتهای دسته و همچنین میان دسته هم نیاز به تخصص خاص خود دارد . ساخت کاتانا سنتی در شش سبک مختلف در سراسر ژاپن صورت میپذیرد که با وجود شباهت فراوان از لحاظ پروسه ساخت ، دارای خواص منحصر بفردی میباشد . مثلا مدرسه ای تیغه های سبک و مدرسه دیگری تیغه ها دارای خمش خاص ایجاد میکند .
امروزه مبازه با شمشیر کاتانا و نیز آموزش مرام سامورایی در ورزش کندو انجام میشود که دارای ابعاد منحصر بفردیست . البته برای کار با شمشیر برهنه نیاز به تمرینهای جدیتری است که علاقه مندان میتوانن با پشت کار و تمرینات خاص بدست بیاوند .
خروج
نــام کاربری:
کلمــه عبور:
کلمه عبورم را فراموش کرده ام
خروج
گزارش