پروفایل من

نهضت مردمی پوستر انقلاب

گرافیک انقلاب

  • متولد 9 دی 1387
  • 09156985988
  • خراسان رضوی
  • مشهد
  • http://postermovement.ir
  • postermovement.com@gmail.com
آرشیو

نهضت مردمی پوستر انقلاب حرکتی است تبلیغی و مردمی جهت ابلاغ فرامین ولی امر مسلمین به مخاطب جهانی و با زبان گرافیک


قبل تر ها و حتی همین الآن خیلی ها فکر می کردند پسوند انقلاب برای نهضت پوستر، این حرکت را به شدت محدود خواهد کرد. شاید دوستان
ما گمان داشتند پوستر انقلابی پوستری است که در آن مشت و خون و پرچم و... استفاده می شود و کارایی‌اش در ایامی مانند دهه‌ی فجر و هفته‌ی دفاع مقدس و 9 دی منحصر خواهد بود.
ما در نهضت مردمی پوستر انقلاب سندی داریم که سعی می‌کنیم بر اساس آن حرکت کنیم و وقتی نمی دانیم چه درست است و چه غلط، به آن رجوع می‌کنیم.
آن سند چیزی نیست جز پیام تاریخی امام راحل (ره) به هنرمندان. در این پیام رفیع دو جواب برای این سوال پیدا می‌کنیم.
اول اینکه حضرت روح الله ابداً نفرموده‌اند کار انقلابی را زیر پوستی و نرم در زیر یک پوشش هنری انجام دهید بلکه از سراپای پیامشان می‌بارد که باید هنر تمام قد و با همه‌ی قوایش در خدمت انقلاب قرار گیرد و در این میان جای هیچ تعارف و شک و یکی به نعل و یکی به میخ نیست.
و دوم اینکه حضرتش هنر و هنرمند انقلابی را به رسالتی مفتخر کرده است که اگر درست درک میشد، همه‌ی هنرمندان برای کسب این افتخار سر و دست می‌شکستند و غیر هنرمندان غبطه‌ی آن را می‌خوردند.
این رسالت چیزیست که به فرموده‌ی امام راحل، همه‌ی کارشناسان و رجال و صاحب منصبان سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و نظامی به آن محتاجند. و آن نشان دادن نقاط کور و مبهم هر یک از این وادی‌هاست. عجب است که در نگاه آن امام فرزانه تا هنر و هنرمند انقلابی نباشد، اصولا نقاط کور و مبهم دیده نمیشوند تا بخواهند چاره شوند.
پس نهضت مردمی پوستر انقلاب، اتفاقاً به شأن انقلابی‌اش وظیفه‌ی خود می‌بیند تا پوسترهایی که سال‌هاست دچار تکرار مکرراتی از انقلاب شده‌اند را رها سازد و به عرصه‌های اجتماعی نیز حضور پیداکند و به دنبال نقاط کور باشد.

آلبوم های من

عضویت در تاریخ 24 اردیبهشت 1393
بازدید پروفایل: 10737